Urfa'da Trafik Yoğunluğu Hayatı Olumsuz Etkiliyor!

Şanlıurfa’da 2018-2019 öğretim yılın açılması üç noktada yapılan yol çalışmaları nedeniyle artan trafik yoğunluğu vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Şanlıurfa'da 2018-2019 yılında Kent genelinde 800 bin öğrenci ders başı yaptı. Servislerin yola çıkmasıyla ve Kentte devam eden yol çalışmaları nedeniyle alternatif yollarında az olması nedeniyle vatandaşlar trafikte zor anlar yaşıyor. Şanlıurfa’da artan trafik yoğunluğu vatandaşları çileden çıkarıyor.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde çoğu yolda yoğunluk yaşanırken, Çevik kuvvet kavşağı ve Karakoyun Köprülü Kavşağı'nın yapım çalışmalarının sürdüğü yollarda ise trafik, içinden çıkılmaz bir hal aldı. Ayrıca Balıklıgöl ve çarşı bölgesinde devam eden trambüs yol çalışmaları nedeniyle çarşı merkezine girilemiyor.

Çevik Kuvvet köprülü kavşağı yapımı nedeniyle, kent nüfusunun önemli bir kısmını oluşturan Karaköprü’de ikamet eden vatandaşlar da durumdan şikayetçi. Bir süre önce inşaatının kaynak yetersizliği ile yavaşladığını iddia edilen Çevik Kuvvet köprülü kavşağının yapımı nedeniyle Diyarbakır yönüne yol akışı Maşuk ve otogar tarafından sağlanıyor. Yine burada da alternatif yolların yetersizliği nedeniyle sabah ve akşam saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. Sürücüler ise, devam eden yol yapım çalışmalarının hızlandırılmasını, okulların açılmasıyla birlikte trafiğin kilitlenme noktasına geleceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 11:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aade
Aade - 1 yıl Önce

Biktik yahu ssayin cumhurbaskanim urfa ya bir el atin butun yollar kapali eve gidemiyoruz

ferdi
ferdi - 1 yıl Önce

İleriyi görmeden plansız yapılan işlerin sonu bu maalesef. Karaköprünün böyle büyüyeceği 10 yıl öncesinden belliydi. Şu an yapılan yol çalışmaları 10 yıl önce bitmeliydi.

SIRADAKİ HABER