Urfa'da Su kesintisi gerginligi

Şanlıurfa Bağlarbaşı mahallesinde sık sık yaşanan su kesintisi nedeniyle olaylar çıktı. Yolların çöp konteyner la kapatan vatandaşlar polis ile uzun süre tartıştı

Urfa'da Su kesintisi gerginligi
 Şanlıurfa Bağlarbaşı mahallesinde sık sık yaşanan su kesintisine tepki gösteren mahalle sakinleri yolları kapatıp bariyer oluşturdu.
Öğle saatlerinde Devteşti Mahallesi'nde toplanan bir grup vatandaş, uzun süredir sürekli kesinti uygulandığını ve 5 gündür sularının hiç akmadığını söyledi. Kesintilerle ilgili başvurularının sonuçsuz kaldığını ve içecek su bile bulamaz hale geldiğini öne süren vatandaşlar, çöp konteynırlarını devirerek barikat oluşturup, yolu ulaşıma kapattı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kalabalık sık sık slogan atarken, sürücüler ile eylemi polise bildirdi. İhbar üzerine gelen polis, yarım saat eylem yapan kalabalığı ikna ederek evlerine gönderip, yola kurulan barikatı ise zırhlı araçlarla kaldırdı. 


Mahalle sakinleri ise yaşadıkları sıkıntının biran önce sona ermesini isteyerek, yetkililerin duyarlılığını beklediklerini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER