Urfa Cezaevinde Kadınların erkekler içinde arandı iddiası

Şanlıurfa'da yakınlarını görmek için Cezaevine gelen kadın aramasını erkeklerin içinde yapan gardiyanlar ve vatandaşlar arasında olaylar çıktı.

 Şanlıurfa'da yakınlarını görmek için Cezaevine gelen kadın aramasını erkeklerin içinde yapan gardiyanlar ve vatandaşlar arasında olaylar çıktı. Olay öğlen saatlerinde Gap Gavaalanı yanında bulunan yeni yapılan Cezaevinde çeşitli suçlardan yatan mahkumların yakınları, giriş esnasında gardiyan ve jandarmaların erkeklerin yanında yaptığı üst aramasına tepki gösterek basın açıklması yapıp alkışla durumu protesto ettiler.
İddiaya göre, çeşitli suçlardan dolayı yeni yapılan cezaevine yakınını görmeye gelen vatandaşlar, arama kontrol esnasında yaşanan sorundan dolayı gardiyan ve jandarma ekipleri arasında gerginlik çıktı. Erkeklerin içerisinde kadınların arandığını iddia eden mahkum yakınları bebek bezini kontrol edip sonra vüccudumuza dokunuyorlar, böyle birşey mümkün mü? Bizlerin zaten maddi durumu yok, içerde istenen bütün kap kacaklar mahkumlardan parası alınıyor. Türkiye'de böyle birşey yok diyerek" alkışlar ile durumu protesto ettiler.


Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER