Uğurlu yine karıştı, evler ateşe verildi

Uğurlu mahallesinde aralarında husumet bulunan İki aile arasında tekrardan olay çıktı.Dün ateşe verilen evler bugün yine yakildi. Olay yerine çok sayıda jandarma ve Itfaiye ekibi sevk edildi.

Uğurlu yine karıştı, evler ateşe verildi
 UĞULUDA, EVLER HERGÜN ATEŞE VERİLİYOR!

KAN DAVASI NEDENİYLE GÖÇ BAŞLADI, ÇOCUKLAR OKULA GİTMEDİ

Şanlıurfa'da yaklaşık 1 yıldır devam eden kan davalı aileler arasındaki kavga dün akşam yine yaşandı. Evlerin ateşe verildiği olayda 2 katlı ev küle dönerken İtfaiye ekipleri yangını söndürmekte güçlük çekti.

İTFAİYE EKİBİNİ YANGINI SÖNDÜRMESİN DİYE VURDULAR

Uğurlu Mahallesi'nde hasımlarının evlerini yakıp talan ettikleri gerekçesiyle 3 kişinin tutuklanmasının ardından dün gece bir evi yakıp, itfaiye personelini yangına müdahale etmesin diye yaralayan Alpak ve Direk ailelerinin mensupları bu gecede 2 katlı bir evi ateşe verdi.

SULAR BİRTÜRLÜ DURULMUYOR

Eyyübiye ilçesine bağlı Uğurlu Mahallesinde Alpak ve Altun ailesinde çıkan kan davası her geçen gün alevleniyor. Hemen hemen her akşam evler ateşe verilip yağmalanırken kentin ileri gelenleri ise yaşanan olaya sesiz kalmaya devam ediyor.

KİMSE BARIŞTIRAMIYOR

Uğurlu Mahallesinde yaşanan gerginlik devam ederken kentin ileri gelenleri Kan davalı aileleri değil barıştırmak konuşmak bile istemiyor. Sürekli olarak yaşanan olaylar her geçen gün devam ederken yaşanan olaylarda evler ateşe verilip yağmalanıyor.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ!

Aralık ayında, aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan Alpak ile Altun aileleri arasında çıkan silahlı kavgada 50 yaşındaki Mehmet Alpak tabancaya vurularak ölmüş, kavganın ardından husumetli iki ailenin arasında kan davası çıkmıştı.

KÖYDE GÖÇ BAŞLADI, ÇOCUKLAR OKULA GİTMEDİ

Uğurlu Mahallesinde başlayan Alpak ve Altun aileleri arasındaki kan davası nedeniyle başlayan olaylar yüzünden Altun ailesi, Uğurlu Mahallesinden göç etmeye mecbur bırakılmış, onlarca çocuk ise bu yıl okula gidemedi.

JANDARMA ÖNLEM ALIYOR AMA!

Yaşanan olayların ardı arkası kesilmeyince Jandarma ekipleri bölgede zırhlı araçlar ile önlem almaya başladı. Zırhlı araçların yanı sıra Jandarma Toma’larıda mahallede önlem için bekletiliyor. Jandarma ekipleri ne kadar önlem almaya çalışsa’ da evlerin yakılmasının önüne geçilemiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2016, 22:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfali
Urfali - 3 yıl Önce

Urfada dinmek bilmiyor töre

SIRADAKİ HABER