Teröre Darbe Üstüne Darbe

Güvenlik güçlerinin yürüttüğü terörle mücadele çalışmaları kapsamında Şanlıurfa, Mardin, Hakkari, Bingöl, Kars ve Ağrı'da çok sayıda mühimmat ele geçirilirken, 2 terörist etkisiz hale getirildi, 1 terörist yakalandı, 1 terörist ise teslim oldu.

Teröre Darbe Üstüne Darbe

Güvenlik güçlerinin yürüttüğü terörle mücadele çalışmaları kapsamında Şanlıurfa, Mardin, Hakkari, Bingöl, Kars ve Ağrı'da çok sayıda mühimmat ele geçirilirken, 2 terörist etkisiz hale getirildi, 1 terörist yakalandı, 1 terörist ise teslim oldu. Hakkari Çukurca'da, üs bölgesine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Şanlıurfa Ceylanpınar'da, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist silahsız ve teçhizatsız olarak yakalandı.

Mardin Nusaybin'de, bölücü terör örgütünden kaçan 1 terörist silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

Hakkari Çukurca'da icra edilen hava destekli operasyonda, üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzii, mağara ve sığınaklar düzenlenen hava harekatı ile imha edildi.

Irak kuzeyi Zap bölgesinde, hudut hattındaki üs bölgelerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzii, mağara ve sığınaklar düzenlenen hava harekatı ile imha edildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı, Bingöl-Yayladere, Kars-Kağızman, Ağrı-Eleşkirt ve Hakkari-Şemdinli'de devam eden operasyonlar ve yapılan arama tarama faaliyetlerinde; 9 adet pompalı tüfek, 5 adet mutfak tüpü ve muhtelif yaşam malzemesi, 250 gram C-4 patlayıcı madde, piyade tüfeği mühimmatı ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, 3 el yapımı patlayıcı, 4 sığınak içerisinde çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi, 1 sığınak içerisinde 3 el yapımı patlayıcı ve 1 el telsizi ele geçirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER