Siverek’te Akıl Almaz Olay: Esnaf İsyan Etti!

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 10 yıllık berber Metin Tuğrul'un iş yerine 6 ayda 2. kez hırsız girdi.

Siverek’te Akıl Almaz Olay: Esnaf İsyan Etti!

15 Temmuz Demokrasi Caddesi'nde berberlik yapan Metin Tuğrul, sabah iş yerine geldiğinde kapıları açık görünce durumu polise bildirdi.

Polis ekiplerinin berber dükkanında yaptığı parmak izi çalışmasının ardından güvenlik kamerası görüntüleri incelendi.

6 ay önce iş yerine tekrar hırsız girdiğini belirten Metin Tuğrul, "Artık berber dükkanında ne buluyorlarsa onu alıyorlar. Makine, televizyon hatta makaslarıma kadar hepsini almışlar ki ihtiyaçları var demek ki. Bu sefer ki daha farklı oldu, iş yerinde götürmedikleri sadece koltuklar kaldı. Herhalde onları da araçları yok diye götüremediler. Televizyonlarımı, makinelerimi hatta havlularımı bile götürdüler. Yeter artık, ben bezdim. Toplamda yaklaşık 5-6 bin lira zarara uğrattılar beni. Allah'ından bulsunlar." dedi.

Hırsızlara da seslenen Tuğrul, şunları söyledi: "Eğer gerçekten ihtiyaç sahibiyse elimden ne gelirse yardımcı olurum. Evet, büyük bir rakam yardım edemem ama elimden ne gelirse yardım ederim kendilerine. Bir daha ki sefere bir şekilde bana not bıraksınlar, zarfı bir kenara köşeye bıraksınlar ben yine yardımcı olurum kendilerine ama bu şekilde yapmasınlar."

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
suruç
suruç - 3 hafta Önce

Geçmiş olsun ustam yazıklar olsunki İbrahim hz toprağinda bunlar oluyor dilerim bi daha tu tarz bişey yaşamazsın

SIRADAKİ HABER