Serinlemek isterken, canlarından oldular

Şanlıurfa ile Harran ve Birecik ilçelerinde bulunan göletlere serinlemek için giren 5 kişi girdikleri göletlerde boğularak hayatını kaybetti.

Serinlemek isterken, canlarından oldular

 Şanlıurfa’daki bunaltıcı sıcaklıklar nedeniyle serinlemek için gölete giden 14 yaşındaki Hasan Y.ile 16 yaşındaki Bilal M. Karaköprü’ye bağlı olan Küçükalanlı Mahallesinde bulunan gölete girdi. Göletin altında balçıkların bulunması sonucu balçıklara saplana ve çıkamayan 2 arkadaş boğularak can verdi. Kıyafetlerinin gölet çevresinde bulunması sonucu arama çalışmalarına başlayan vatandaşlar ve güvenlik güçleri 2 gencin cansız bedenine ulaştı.

Karakörüdeki boğulma vakasının hemen ardından Birecik’te bir boğulma vakası daha gerçekleşti. Birecik’te bulunan Fırat Nehri’ne giren 17 yaşındaki Hakan C. İle aynı yaşta bulunan Müslüm B. isimli iki arkadaş Fırat Nehrine girdi. İyi yüzme bilmedikleri belirlenen iki arkadaş bir süre sonra gözden kayboldu. Boğulmayı fark eden vatandaşlar harekete geçti. Bot ve yatla arama çalışmalarını son sürat sürdüren vatandaşlar yaptıkları arama sonucunda 2 arkadaşın cansız bedenine ulaştı. 

Son olarak Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Kudeme Mahallesi çevresinde bulunan DSİ’ye ait sulama kanalına giren ve yüzmek bilmeyen 8 yaşındaki Ali K. Girdiği kanalda boğularak can verdi. Ailesinin ve akrabalarının sürdürdüğü çalışmalar üzerine kanalda cesedine ulaşılan Ali K. Ailesini ve yakınlarını yasa boğdu.

Sağlık ekipleri tarafından yakın civarda bulunan hastanelere kaldırılan 5 ceset, yapılan otopsilerin ardından morga kaldırıldı. Güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER