Şanlıurfa’da boşanmalar arttı…

Şanlıurfa’da son 5 yıldır yaşanan boşanma artışları nedeniyle aile mahkemesinin sayısı 3’e çıkarılma kararı alındı.

Şanlıurfa’da boşanmalar arttı…

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen Suriyeliler beraberinde birçok sosyal sorunları da getirdi. Suriyelilerin gelmesinin ardından kuma evlilikleri artan kentte boşanmalarda da artış yaşanmaya başlandı.

2011 yılında sadece 1 aile mahkemesi olan Şanlıurfa’da boşanmaların armasıyla beraber geçtiğimiz yıl bu sayı davalar yetişmediği gerekçe gösterilerek 2’ye çıkarıldı.

Kent genelinde bulunan 2 aile mahkemesi de yetersiz kalınca Şanlıurfa’da aile 1 aile mahkemesi açılması kararı daha alındı. İlerleyen günlerde Şanlıurfa’daki aile mahkemesi sayısı 3’e çıkarılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 13:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslann
Aslann - 3 yıl Önce

bayram da mutlaka sizler ya da çevrenizde ki tanıdıklarınız balıklıgöl e gitmişsinizdir. Peki orada ki rezaletlerin farkına vardınız mı ? Bütün insanlar orman da çayır daymış gibi yastığını yatağını almış çimler de yayılmış yatıyorlar bu kadar turist aile vs oraya geliyor bu yakışacak bi görüntü mü ? Balıklıgöl de çevre temizliği o kadar içler acısı durumda ki tarif edilemez... Resmen çöplüklerden çimlerin üzerine atılan yiyecek artıklarından görünmez durumda.... Balıklara yem haricin de her şey atılmış durumda bu nasıl bi zihniyet ??? Balıklıgöl ün göl çevresine neden korkuluk yapılmıyor çoluk çokcuk defalarca içine düştü illa ki ölmesimi lazım ? Ya da yüksek mevki de ki bi ailenin çocugu düşünce mi aklımız başına gelecek.... Kadir gecesi vs. gibi önemli günler de balıklıgöl de tamamen izdiham yaşanıyor sevap kazanmak yerine günah kazanıyoruz dergaha giriş çıkış 2 kapıdan bunların birisi giriş diğeri çıkış ama biz her iki kapıyı da giriş çıkış yapmaya kalkıyoruz nerede güvenlik ? Belediye yetkililerine sesleniyorum artık balıklıgöle gerekli değerin verilmesi lazım

SIRADAKİ HABER