Şanlıurfa'daki Bankacı cinayetinde flaş gelişme

Şanlıurfa'da dün akşam saatlerinde meydana gelen Bankacı cinayetine ilişkin olarak yapılan çalışmada, cinayet zanlısı olduğu öne sürülen kişi 24 saat geçmeden yakalandı.

Şanlıurfa'daki Bankacı cinayetinde flaş gelişme

Şanlıurfa'nın Viiranşehir ilçesinde Bankacı olduğu tespit edilen ve kafasından vurulmuş halde bulunan Ercümen Eşref Ayaz'ın katil zanlısının yakalanması için Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu'nun talimatı üzerine özel ekip kuruldu.
 Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ve Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile yapılan çalışma sonucunda Bankacı cinayetine ilişkin olarak cinayet zanlısı ve cinayet zanlısına yardım ve yataklık ettiği iddia edilen 2 kişi Mardin Derik ilçesinde saklandıkları yerde kıs kıvrak cinayette kullanılan tabanca ile yakalandı.

Mardin Derik ilçesinde gerçekleşen Operasyonda Bankacı Ercümen Eşref Ayaz'ın katil zanlısı Orhan A ve cinayete yardım ve yataklık eden Mehmet T. isimli şahıs gözaltına alınarak Şanlıurfa'ya getirildi. Cinayet Büro Amirliğinde sorguları alınan şahıslardan Orhan A, cinayeti itiraf ederek aralarında daha önceden husumet olduğunu ve bu nedenle cinayeti işlediği ifadesi verdiği öğrenildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER