Şanlıurfa'da Terör Operasyonu, 3 Gözaltı

Şanlıurfa'da terör örgütü PKK/KCK yönelik yapılan çalışmalarda sözde kırsal alanlarda katılım yapan 3 kişi gözaltına alındı

Edilen bilgilere göre, PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün eylemlerinin engellemesi ve örgüt üyelerinin deşifre edilmesine yönelik Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü TEM ve istihbarat Şube Müdürlüklerince müştereken yapılan çalışmalarda PKK/KCK Silahla terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten şahısların yakalanmalarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; terör örgütünün -sözde- kırsal alanına katılım yaparak uzun yıllar terör örgütü içerisinde silahlı olarak örgütsel faaliyet yürüten 3 kişi Şanlıurfa sınır hattında gözaltına alındı. Gözaltına aşınan kişilerin üzerinde 1 adet HK 416 tüfek, 1 adet M16 tüfek,56 adet 5,56 mm çapında fişek ile Çok sayıda örgütsel döküman ve dijital materyaller ele geçirildi.

Gözaltına 3 kişi yapılan alınan ifadelerde genel olarak sivil halkın PKK/PYD/YPG terör örgütünden kaçmak istedikleri, yerel halka ise örgütü istemedikleri şeklinde ifade verdi. Gözaltına 2 kişi işlemlerin ardından adliye'ye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER