Şanlıurfa'da silahlı çatışma

Şanlıurfa’da, aralarında arazi anlaşmazlığı yüzünden husumetli olan Alpak ve Altun aileleri arasında sokakta silahlı çatışma çıktı. Bu sırda çatışmanın yaşandığı sokağın bitişiğinde bulunan DEDAŞ binasının güvenlik kulübesinde oturan polisler, saldırının kendilerine yönelik bir saldırı olabileceği düşüncesiyle silahla karşılık verdi. Çıkan silahlı çatışmada olay yerinden kaçmaya çalışan 3 kişi, silahlarıyla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, öğleden sonra Hayati Harrani Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Şanlıurfa kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Uğurlu Mahallesi’nde geçen yıl Aralık ayında, arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışan Alpak ile Altun aileleri arasında çıkan tartışmada, 50 yaşındaki Mehmet Alpak tabancayla öldürüldü, 4 kişi de yaralandı. Olayın ardından yaşamını yitiren Alpak'ın yakınları, husumetli oldukları Altun Ailesi fertlerine ait 3 fabrika ile 25 evi ateşe verdi. Mahallede yaşanan ve birkaç gün süren gerginlik, jandarmanın müdahalesiyle sonlandırılırken, Altun ailesine mensup çok sayıda kişi ise evlerini terk ederek farklı yerlere taşınmıştı.

HUSUMETLİ AİLELERİN OTURDUĞU EVİ TESPİT EDİP SALDIRDILAR

Husumetli olan Alpak ailesi mensupları, Altun ailesinin DEDAŞ il binasının arka sokağında bulunan bir evde yaşadıklarını öğrenmeleri üzerine bugün 63 SD 711 plakalı çalıntı otomobille eve baskın düzenledi. Yanlarında bulunan pompalı tüfeklerle Altun ailesinin kaldığı evi yaylım ateşine tutan Alpak ailesinin tüfekli saldırısı sırasında; DEDAŞ İl Müessese Müdürlüğü’nün güvenlik kulübesinde oturan polisler, peş peşe patlayan silah sesi üzerine saldırının kendilerine yönelik bir saldırı olduğunu sanması üzerine silahla karşılık verdi. Polis ile husumetli Alpak ailesi mensupları arasında çıkan silahlı çatışma üzerine baskına gelen şüpheliler çalıntı otomobilli bırakarak, ara sokaklardan kaçmaya başladı. Polisin kısa süren kovalamacası sonucu 3 kişi, 2 adet pompalı tüfekle birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Polis daha sonra gözaltına aldığı şüphelilerin ifadesine başvurarak, kendilerine yönelik saldırı yapmadığını, husumetli olduğu Altun ailesinin evine saldırdığını saptadı. Gözaltına alınan 3 şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Olay yerinde inceleme yapan polis, çok sayıda boş kovana ile 1 adet kaleşnikof şarjörünü el koydu. Yaşanan olay sırasında çalıntı araçta ve Altun ailesinin ikamet ettiği evin kapı, pencere ve duvarlarına kurşunların isabet etmesi sonucu maddi hasar oluştu. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merhaba
Merhaba - 3 yıl Önce

Büyük cahil ordusu aşiret sistemi kan davası

SIRADAKİ HABER