Şanlıurfa'da büyük acı: 10 ölü

İzmir'den, Şanlıurfa'ya taziye ziyareti için giden minibüs tırla çarpıştı. 10 kişi hayatını kaybetti.

Şanlıurfa'da büyük acı: 10 ölü

 İzmir'den Şanlıurfa'ya taziye dönüşü için yola çıkan 63 S 1036 plakalı Faruk Peltek, yönetimindeki minibüs Konya'nın Ereğli ilçesinde bir tır'la çarpıştı. Kazada akrabalıkları bulunan 10 kişi hayatını kaybetti.
Şanlıurfa’da birbirine yakın akrabalıkları bulunan 12 kişi, İzmir’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Mehmet Dedecan’ın taziyesine katılmak üzere İzmir'den Şanlıurfa'ya doğru yola çıktı. Dedecan'ın yakınları Faruk Peltek yönetimindeki 63 S 1036 plakalı minibüsle Konya’nın Ereğli İlçesi yakınlarında tır ile çarpıştı. Ortalığın savaş alanına döndüğü kazada; 10 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı. Ölen 10 kişinin cenazeleri, Ereğli Devlet Hastanesi’nde otopsileri tamamlandıktan sonra memleketleri Şanlıurfa’ya gönderilmek üzere ailelerine teslim edildi.  

Kazada ölen 10 kişiden; Mehmet Dedecan, Hasan Dedecan, Ahmet Dedecan, Ömer Dedecan ve  Latif Dedecan’ın kardeş oldukları ortaya çıktı. Yine Adnan Dedecan ile Vesile Söyüncü’nün de kardeş oldukları diğer sürücü Faruk Peltek, Kemal Çiftçi ve Habib Çakıllı'nın da birbirine yakın akraba oldukları belirlendi.

Ereğli’den 3 araca konulan 10 cenaze, gece geç saatlerinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna getirildi. Burada yaklaşık 300 kişilik kalabalık grup tarafından karşılanan cenazeler, toprağa verilmek üzere araçlardan indirilerek morga kaldırıldı. Gözyaşları içerisinde morga konulan cenazeler, düzenlenecek törenle son yolculuklarına uğurlanacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2016, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER