Rus Savaş Uçakları Sivilleri Bombaladı: 40 Sivil Öldü, 70 Sivil Yaralı

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib'in Eriha ilçesinde pazar yerine saldırması sonucunda 40 sivilin öldüğü, 70 kişinin de yaralandığı bildirildi.

 Rus Savaş Uçakları Sivilleri Bombaladı: 40 Sivil Öldü, 70 Sivil Yaralı

Rusya'ya ait olduğu ileri sürülen savaş uçakları Suriye'nin muhaliflerin kontrolündekiİdlib iline bağlı Türkiye sınırına 40 kilometre uzaklıktaki Al-Riha İlçesi'nde pazar yerine füze attı. Suriyeli yerel kaynaklar, saldırıda 40 kişinin öldüğünü, 70 kişinin de yaralandığını bildirdi.

PAZAR YERİNE 2 FÜZE!

Saat 09.30 sıralarında Suriye'de gerçekleşen saldırıda yerel kaynaklara göre Rusya'ya ait olduğu ileri sürülen savaş uçaklarından pazar yerine 2 füze atıldı.

Saldırıda pazar yerinin çevresindeki birçok bina da yıkıldı. Saldırı sonrası pazar yerine koşanlar, ölü ve yaralıları enkazdan çıkarmaya çalıştı. Yaralılar, araçlarla çevredeki hastanelere götürülürken, yerel kaynaklar 40 kişinin öldüğünü, 70 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Saldırıda yakınlarını kaybedenler, cenazelerin başında ağıtlar yaktı.İLK DEĞİL

Yerel kaynaklar Rusya'nın İdlib'e saldırılarını her geçen artırdığını belirterek, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nin Cilvegözü Sınır Kapısı'na yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Sarmada, Maarat Al-Numan Kasabaları ile Ad-Dana Köyü'ne 26, 27 ve 28 Kasım Rus savaş uçaklarından atılan füzelerle 17 kişinin öldüğünü, 35 kişinin de yaralandığını belirtti.

Ayrıca, Rus uçaklarının saldırılarda insani yardım TIR'larını da hedef aldığı ve son 3 gün de 20 yardım TIR'ının yükleriyle birlikte yandığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER