Öldürülen PKK'lı Adli Tıpa getirildi

Şanlıurfa'da Bombalı eylem yapmak üzere Şanlıurfa'ya gelmeye çalışan 2 PKK'lı polisin duyarlılığı sonucu girilen çatışmada biri etkisiz hale getirildi. Bir PKK'lı ise yaralı ele geçirildi.

 Diyarbakır’dan Şanlıurfa’ya özel ve lüks bir araçla gelip bombalı eylem gerçekleştirecekleri bilgisini alan güvenlik güçleri bugün harekete geçti. Diyarbakır yolunda uygulamaya başlayan ekipler uygulama noktasına yaklaşan lüks bir araç içerisinde kendilerine ateş edildiğini fark etmesi üzerine karşılık vererek araçta bulunan 2 PKK’lıdan birini etkisiz diğerini de yaralı ele geçirdi.

 Öldürülerek etkisiz hale getirilen PKK’lının cenazesi Cenaze aracı ile Adli Tıp Kurumuna getirilirken yaralı olarak ele geçirilen diğer PKK’lıda tedavi altına alındı.

 Ayrıca, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden yapılan resmi açıklamada ise; “ Bugün ilimiz Diyarbakır istikametinden gelen 72 EP 364 plakalı araç, şüphe üzerine durdurulmak istenmiş, kaçmaya başlayan araçta bulunan kişiler yola atılan kapanı geçerek kaçmaya başlamıştır. Aracı kovalayan polislere ateş açmış daha sonra aracın durdurulması ile çatışma devam etmiş araçtaki şahıslardan biri ölü diğeri yaralı olarak ele geçirilmiştir. Öte yandan ise, Ölü olarak ele geçirilen teröristin kimliği; Siirt Eruhlu 1987 doğumlu Cüneyt Aydar olduğu PKK’lının Herokol kod ismini kullanarak 2003 yılında dağ kadrosuna katılmış. 2007 yılında ki Dağlıca ve 2008 deki Aktütün karakolu saldırılarına katıldığı” açıklandı.

1 POLİS, 1 KORUYUCU, 1 UZMAN ÇAVUŞU ŞEHİT ETMİŞ

Bugün Şanlıurfa Polisi tarafından girilen çatışmada etkisiz hale getirilen 1987 doğumlu Cüneyt Aydar’ın 2009 yılında Yüksekovada bir polis memurunu şehit etmiş. 2008 yılında Yüksekovada korucuyu kaçırıp şehit etmiş. 2010 da Yüksekovada Uzman Çavuşumuzu şehit etmiş. Örgütün Zağros sahası Çarçela taburunda görevli olan terörist Yüksekovada örgüt adına para toplanmasından da sorumlu olduğu öğrenilirken PKK’lılar Şanlıurfa’da eylem yapmak için geldiği” açıklandı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER