O, Cami inşaatında çökme: 5 Yaralı

Yapımı süren camii inşaatında, kubbenin içindeki inşaat kalıpları iskeleyle birlikte çökünce ilk belirlemelere göre 5 işçi yaralandı.

O, Cami inşaatında çökme: 5 Yaralı
Uşak Üniversitesi yerleşkesinde yapımı süren camii inşaatında, kubbenin içindeki inşaat kalıpları iskeleyle birlikte çökünce ilk belirlemelere göre 5 işçi yaralandı. Ambulanslarla hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Bir işçi ise iskelenin çöktüğü o anlarda 20 metre yükseklikte, caminin kubbe kısmındaki profillere elleri ve ayaklarıyla tutunarak düşmekten kurtuldu. Burada mahsur kalan işçinin kurtarılması için ekiplerin başlattığı çalışma sürüyor.

Olay, bugün saat 09.00 sıralarında, Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesinde meydana geldi. Üniversitede yapımı süren cami inşaatında, kubbe içinde, inşaat kalıpları iskeleyle birlikte çöktü. İlk belirlemelere göre kalıpların altında kalan 5 işçi yaralandı. Yaralı işçilerin meslektaşları durumu, sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Ayrıca itfaiye ve AFAD ekipleri de bölgeye yönlendirildi.

Ekiplerin çalışmasıyla işçilerin üzerindeki kalıplar kaldırıldı. Kalıpların altından kurtarılan işçiler, yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulanslarla Uşak Devlet Hastanesi, Medical Park Uşak Hastanesi ile Özel Öztan Hastanesi'ne kaldırıldı Tedaviye alınan işçilerin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. 

20 METRE YÜKSEKLİKTE YARDIM BEKLEDİ 

İskelenin çöktüğü o anlarda bir işçi ise 20 metre yükseklikte, caminin kubbe kısmındaki profillere elleri ve ayaklarıyla tutunarak düşmekten kurtuldu. Ancak inemeyen ve burada askıda kalan ismi öğrenilemeyen işçinin kurtarılması için itfaiye ve AFAD ekipleri çalışma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2016, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER