Mardin'den Urfa’ya Kızla Tanışmaya Geldi, Gasp Edildi

Mardin’den sosyal medyada tanıştığı kız için gelen şahıs, kimliği belirsiz kişiler tarafından kandırılarak gasp edildi.

Olay gece 23:40 sularında Haliliye ilçesi Bahçelievler Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, Facebook’tan Şanlıurfalı olduğu öne sürülen bir kız ile tanışan Mehmet B. kızla buluşmak için Şanlıurfa’ya geldi. Cep telefonu ile kızla yazışan Mehmet B.’ den Bahçelievler’e gelmesi istendi. Bahçelievler’e gelen genç adamda ile kız gibi konuşan dolandırıcılar talihsiz adamı ara sokağa çağırdı. Ara sokağa giren Mehmet B. kimliği belirsiz kişiler tarafından gasp edildi.

Üzerindeki Bin TL para ve Bin 500 TL değerinde cep telefonunu zorla alan kimliği belirsiz kişiler kayıplara katıştı. Yaşanan olay karşısında şaşkına uğrayan ve korkan Mehmet B. yaşadığı olayı mahallenin bakkalına anlattı. Olayı duyan Bakkal insanlık görevini yerine getirerek hemen Polis ekiplerini aradı. Kısa sürede olay yerine gelen Polis ekipleri Mehmet B.’nin ifadesi doğrultusunda bölgede arama yaptı.

Mehmet B.’nin dolandırıldığı ve gasp edildiği anlaşılması üzerine polis ekipleri soruşturma başlatırken, gaspın şokuyla konuşamayan Mehmet B. Polis merkezine götürüldü.

Ayrıca, üzerindeki bütün para ve telefonu alınan Mehmet B. “Ben ne yapacağım ve nasıl Mardin’e gideceğim” demesi dikkat çekti.

 Polis ekipleri, Mehmet B.’nin gasp edildiği noktada bulunan güvenlik kameralarını incelediği ve zanlıların eşkâlini belirlediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 00:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslann
Aslann - 3 yıl Önce

bayram da mutlaka sizler ya da çevrenizde ki tanıdıklarınız balıklıgöl e gitmişsinizdir. Peki orada ki rezaletlerin farkına vardınız mı ? Bütün insanlar orman da çayır daymış gibi yastığını yatağını almış çimler de yayılmış yatıyorlar bu kadar turist aile vs oraya geliyor bu yakışacak bi görüntü mü ? Balıklıgöl de çevre temizliği o kadar içler acısı durumda ki tarif edilemez... Resmen çöplüklerden çimlerin üzerine atılan yiyecek artıklarından görünmez durumda.... Balıklara yem haricin de her şey atılmış durumda bu nasıl bi zihniyet ??? Balıklıgöl ün göl çevresine neden korkuluk yapılmıyor çoluk çokcuk defalarca içine düştü illa ki ölmesimi lazım ? Ya da yüksek mevki de ki bi ailenin çocugu düşünce mi aklımız başına gelecek.... Kadir gecesi vs. gibi önemli günler de balıklıgöl de tamamen izdiham yaşanıyor sevap kazanmak yerine günah kazanıyoruz dergaha giriş çıkış 2 kapıdan bunların birisi giriş diğeri çıkış ama biz her iki kapıyı da giriş çıkış yapmaya kalkıyoruz nerede güvenlik ? Belediye yetkililerine sesleniyorum artık balıklıgöle gerekli değerin verilmesi lazım

SIRADAKİ HABER