MAHALLEYİ BİR BİRİNE KATAN GRUBA POLİS KIYAĞI

Şanlıurfa’da meydana gelen bir olay görenlere adeta pes dedirtti. 10 Kişilik Alkollü oldukları öne sürülen bir grup, önce mahalleyi bir birine kattı, binada oturan ailelere küfürler savurdu, polis önünde vatandaşa linç girişimin de bulundu. Polis ekipleri ise hiç bir şeye aldırmadan grubu arabalarına koyup yolladı.

Olay, gece 01,00 sularında Haliliye ilçe sınırlarındaki gece eğlence mekanı önünde meydana geldi. İddiaya göre alkollü olan yaklaşık 10 kişilik grup, araçlarını otoparktan almak istediler. Burada engelli olan genç çocuktan tartışan grup oto park içinde küfürler savurmaya başladı. Saniye saniye kayıt edilen görüntülerde ellerine bıçak alan alkollü grup, şişeleri kırıp kavga için hazırlanarak mahalleyi bir birine kattılar.

 Polis ekiplerine defalarca arama sonrası olay yerine gelen ekipler burada grubun taşkınlıklarına göz yumarak hiçbir şey olmamış gibi beklemeye başladı. Şikayetçi olan bir vatandaşın şahısları teşhis etmesiyle polis ekiplerine gösteren vatandaş, yine polislerin gözü önünde alkollü grup tarafından linç edilmek istendi. Gruptan şikayetçi olan vatandaş ise çareyi polis aracına binerek bulurken grup yine herkesin gözü önünde küfürler savurup şikayetçi olan vatandaşa polislerin önünde tehditler savurdu. Üzerlerin de bıçak olduğunun söylenmesine rağmen suç aleti ile ilgili bir kanıt bulamayan polisler daha sonra şikâyetinden vaz geçen vatandaşın kavga ettiği grup ile barışmasının ardından olay sonlanırken, polis ekiplerinin yine şahısların alkollü olduğunu görmelerine rağmen araçlarına binip yollarına devam etmesine izin vermesi dikkat çekti.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER