Kimlik Soran Güvenlik Görevlisini Darp Etti

Şanlıurfa’da, Üniversite öğrencisi bir kişi kimlik göstermediği gerekçesiyle içersinde bulunduğu aracı kampusa almayan özel güvenlik görevlisine saldırarak darp ettiği iddia edildi. Saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı

Olay Harran Üniversitesi Osmanbey kampusunda meydana geldi. İddiaya göre, Nizamiyeden kampusa giren araçlar üzerinde kimlik kontrolü yapan özel güvenlik görevlisi İsmail T. dün saat 16’15 sıralarında Osmanbey kampusuna girmek için nizamiyede duran bir otomobilin yanına gitti. Güvenlik görevlisi öğrenci olduklarını söyleyerek kapıyı açmasını isteyen araç içersindekilerden öğrenci kimliklerini göstermelerini istedi. Kimlik göstermek istemeyen öğrenciler güvenlik görevlisine “Polismisiniz” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine güvenlik görevlisi nizamiyeye yürürken araçlarının kampusa alınmamasına öfkelenen öğrenci M.R. özel güvenlik görevlisi İsmail T.’e saldırdı. Diğer görevliler, M.R'yi İsmail T.'nin yanından uzaklaştırdı. Burnu ve dudağından yaralanan güvenlik görevlisi, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı. Göz altına alınan saldırgan öğrenci güvenlik görevlisi şikayetçi olmaktan vazgeçince Şüpheli öğrenci polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemal h.
cemal h. - 13 ay Önce

yeni türkiyenin yeni kanunlarına göre saldıran her zaman haklıdır.ifadesi alınır serbest bırakılır.olan dayak yiyene olur.

MEHMET
MEHMET - 13 ay Önce

Dayak yiyen güvenlik görevlisi şikayetçi olmamış. Önce şikayetçi olacaksın sonra üniversite yönetimi disiplin cezası vermesi gerekiyor. Güvenlik görevlisinin işi güvenliği sağlamak ve gerektiğinde kimlik sormaktır. Güvenlikçi ve üniversite yönetimi görevini yapmazsa böyle vakalar daha çok görülür.

serhat
serhat - 13 ay Önce

zavallı adam şikayetçi omaya korkmuştur tehdit yedi korktu

Ey
Ey - 13 ay Önce

Şikâyetçi olmuyorsan sana mustahaktir

Ben olsam
Ben olsam - 13 ay Önce

O şikayetçi olmasa bile cum. Savcısı dava açmalı kamu adına görevi başındaki memura saldırmaktan, çünkü görevli tüm özel güvenlikler kanun önünde memurdur bunlara karşı işlenen suçlar kamu görevlisine karşı işlenmiş sayılır

SIRADAKİ HABER