Kentin Giriş Çıkışlarında Arama Noktaları

Şanlıurfa'da dün Diyarbakır istikametinden gelen araca dur ihtarına uymayarak ateş açması sonucu 2 PKK’lıdan biri öldürülürken, diğeri yaralanmıştı.

Kentin Giriş Çıkışlarında Arama Noktaları
Şanlıurfa'da dün Diyarbakır istikametinden gelen araca dur ihtarına uymayarak ateş açması sonucu  2 PKK’lıdan biri öldürülürken, diğeri yaralanmıştı. Olayın ardından Şanlıurfa Emniyeti kentin giriş çıkış güzergahlarında arama noktası oluşturdu.
Dün Diyarbakır istikametinden Şanlıurfa’ya gelen bir aracı durdurmak isteyen polislere araçtaki PKK’lılar ateşle karşılık verdi. Çıkan çatışmada 2 PKK’lıdan 1’i öldürülürken diğer yaralı olarak etkisiz hale getirildi. Olayın ardından Şanlıurfa Emniyeti kentin giriş çıkış güzergahlarında arama noktası oluşturdu.
Karayollarını tutan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır-Şanlıurfa Karayolu başta olmak üzere Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep Karayolunu adeta abluka altına aldı. Ekipler neredeyse karayollarından geçen tüm araç, otobüs ve yük araçlarını tek tek durdurarak geniş çaplı inceleme ve sorgulama yaptı. Otobüslerdeki yolcular tek tek kimlik ve GBT sorgusundan geçirildi. Güvenlik uygulamasında şüpheli şahıslar uzun uzun inceleme ve sorgudan geçti. Çelik yeleklerle uygulama yapan polislere, uzun namlulu silahlı polisler de güvenliği sağlayarak eşlik etti.
  
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER