Kaytan, "Ağaçlar tehlike saçıyordu"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından çevrede tehlike saçması nedeniyle kaldırımdaki ağaçlar kesildi.

Kaytan, "Ağaçlar tehlike saçıyordu"

Gülizar GÜLEBAK

Büyükşehir Belediyesi tarafından Emniyet caddesinde modern kaldırım çalışmaları kapsamında kaldırımların yüksekliği düşürülürken yaşı büyük ağaçlar ise kesildi.

Kaldırım yüksekliğinin düşmesiyle toprağa tutunamayan ağaçların tehlike saçtığını belirten Çevre ve Koruma Daire Başkanı Mustafa Kaytan, "Cadde sağlıklaştırmadan yeni tek tip ağaç dikelim dedik. Yanlış anlaşılma oldu. Kaldırımların seviyesi düşünce ağaçlar kaldırımlarda tehlike saçmaya başladı bizde olası bir tehlikeye sebebiyet vermek istemedik. Tabi bir canlıya zarar verilemez verilmemeli büyük ağaçları kökten çıkarıp değerlendirme gibi bir şansımız yoktu çünkü onu kökten çıkartacak bir teknoloji yok" dedi.

Kesilen ağaçların yerine yeni ağaçlandırma çalışması yapacaklarını vurgulayan Kaytan, "Yeni ağaçlandırma çalışmamızda ağacın büyüklüğü, yaşı ve cinsini göz önüne alacağız. Kesilen ağaçların yerine 8 yaşında olan süs elması ekimi yapmayı düşünüyoruz. Yeni ağaçlandırma tek tip olacak görsellik önemli ticaret yapan esnafların ve evlerin cephesini kapatmamaya dikkat edeceğiz. Bu nedenle bitkilerin taç yapıları bizim için önemli" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz
yavuz - 4 yıl Önce

işte bu çok komik herşeye bir kulp uyduruyorlar nasıl bir zihniyet bu?

SIRADAKİ HABER