Kars, Bitlis ve Şırnak'tan Kara Haber: 5 Şehit

Şırnak, Kars ve Bitlis'te yaşanan patlamalarda 5 asker şehit oldu.

Kars, Bitlis ve Şırnak'tan Kara Haber: 5 Şehit

Şırnak'ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi kırsalın arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

ŞIRNAK'TA 2 ŞEHİT

Yaşanan patlamada 2 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopter ile 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı içerisinde bulunan ŞırnakDevlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı 2 asker kurtarılamayarak şehit oldu.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

KARS'TA MAYIN PATLADI: 2 ASKER ŞEHİT

Kars'ın Kağızman ilçesinde, güvenlik güçlerinin arazi arama tarama faaliyeti sırasında tuzaklanan bir patlayıcının infilak etmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Jandarma Özel Harekat (JÖH) timlerince, Türkiye'de terör açısından kritik noktalar arasında gösterilen Çemçe-Madur bölgesinde yürütülen arazi arama tarama faaliyeti sırasında, tuzaklanan bir patlayıcı infilak etti.

Olayda ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve takviye güvenlik güçleri sevk edildi.

BİTLİS'TE 1 ASKER ŞEHİT, 2 YARALI

Öte yandan Bitlis'te meydana gelen patlamada da 1 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Sehi Ormanları bölgesinde terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan arama tarama faaliyetlerinde sırasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi. Patlamada 1 asker şehit olurken, 2 asker ise yaralandı. Yaralı askerler Tatvan Devlet Hastanesine kaldırılırken, bölgede operasyonların devam ettiği belirtildi.

14 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan güvenlik güçlerinin terör örgütüne karşı yürüttüğü amansız mücadele sürüyor. Son operasyonlarda Hakkari'de 11, Şırnak'ta ise 3 terörist ölü olarak ele geçirildi. Bölgede operasyonlar sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER