Karayılan'ın kardeşi Urfa'da gözaltına alındı

PKK Üst Düzey Yöneticilerinden Şanlıurfalı Murat Karayılan'ın kardeşi Hüseyin Karayılan bu sabah Jandarma ve Polis'in ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda gözaltına alındı.

Karayılan'ın kardeşi Urfa'da gözaltına alındı

PKK Üst Düzey Yöneticilerinden ŞanlıurfaMurat Karayılan'ın kardeşi Hüseyin Karayılan bu sabah Jandarma ve Polis'in ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda gözaltına alındı.
 Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Jandarma ve Polis ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda PKK’nın üst düzey yöneticisi Murat Karayılan’ın kardeşinin de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

 Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri ve Jandarma tarafından sabah erken saatlerinde Birecik ilçesinde eş zamanlı operasyon gerçekleşti. Yapılan operasyonlarda HDP ve DBP ilçe eş başkanlarının da aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

 Operasyonlarda HDP ilçe Eş başkanları Yusuf Yeşiltepe ve Adile Arıcı, PKK’nın üst düzey yöneticisi Murat Karayılan’ın kardeşi olan ve DBP’nin yöneticisi Hüseyin Karayılan, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Aliye Kızıldamar olmak üzere 11 kişi gözaltına alındı.

 Gözaltına alınan 11 kişinin ifadeleri devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER