İstanbul'da patlama 1 ölü

İstanbul beyoğlun'da sabah saat 07:15 sıralarında patlama meydana geldi.

İstanbul'da patlama 1 ölü

 İstanbul Beyoğlu Cihangir'de bir binanın 5. katında nedeni henüz belirlenemeyen bir kaza meydana geldi.

Olay yerinde bulunan bir simitçi patlamanın ardından düşen molozların altında kaldı ve olay yerinde hayatını kaybetti. Patlamanın şiddetiyle etrafa saçılan molozlardan biri Veysel Bulut'un kullandığı taksiye isabet etti. Ağır yaralanan Veysel Bulut, sağlık ekipleri tarafından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Çevrede bulunan çoğu ev ve işyerlerinde maddi hasar meydana geldi.

 

Patlama sabah saat: 07:15 civarında Beyoğlu Cihangir Defterdar Yokuşunda gerçekleşti. Apartmanda yaşanan patlamada bir moloz taksinin üzerine düştü. Aracın içerisinde beklemede olan Veysel Bulut ağır yaralandı. Patlamanın şiddetiyle üzerine molozlar düşen simitçinin cesedine güvenlik güçleri tarafından yapılan geniş çaplı araştırma sonrası ulaşıldı.

 

Patlama sonrası çevrede bulunan vatandaşların ihbarıyla olay yerine, çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevkedildi. patlama nedeniyle binanın 5. katında yangın çıktı. Dairenin boş olduğu belirlendi ve yangın 1 saat içerisinde kontrol altına alındı. Polis, olay yerine güvenlik şeridi çekti. Çevredeki vatandaşlar olayın şokuyla gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Olay yerinde, Olay Yeri İnceleme ve Bomba İmha Ekipleri incelemelerde bulundu. Sokak ve çevrelere saçılan moloz parçaları belediye ekipleri tarafından temizlendi. Olay yerinde bulunan şahıslar ise bombanın patlaması gibi bir ses duyduklarını ve herkesin kaçışarak panik içerisinde bağırdığını ifade etti.

Patlamanın doğalgaz kaynaklı olduğunu düşünen güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlattı.Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2016, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER