İl Emniyet Müdürlükleri Terör Örgütünü Kıskaca Aldı!

Geçtiğimiz günlerde Suruç ilçesinde birçok mühimmatın ele geçirildiği operasyonun yankıları devam ediyor.

İl Emniyet Müdürlükleri Terör Örgütünü Kıskaca Aldı!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri tarafından 4 ayrı yerde yapılan operasyonlar sonucu birçok mühimmat ele geçirildi. Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat ve Özel Harekat Şube Müdürlüklüleri ile Jandarma ekipleri ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği koordineli operasyonlarda 4 ayrı noktada eylemlerde kullanılan çok miktarda mühimmat ele geçirildi.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, yakalanan PKK/KCK Terör Örgütü mensubunun, Savur İlçesi Şenocak Mahallesi kırsal alanında Terörle Mücadele, İstahbarat, Özel Harekat Şube ekipleri ve Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube ekipleri ile İl Jandarma unsurları koordinesinde yaptığı yer gösterme faaliyetinde 4 ayrı noktada 1 adet Yesua marka araç telsizi, 3 top telsiz kablosu, 1 adet kafa kamerası, 1 adet siyah deri el çantası, 1 adet kamera ayaklığı, 1 adet roket başlığı, 1 adet roket sevk fişeği, 2 adet Motorola el telsizi ve 1 telsiz mandalı ele geçirildi.

Son günlerde Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yapılan operasyonlar ile Terör Örgütü büyük kıskaca alındı. Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu başarılı operasyon ile terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ele geçirilmişti. Operasyonların devam edeceği ve kararlılık ile devam edeceği öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER