Harran Üniversitesi yine karıştı

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü karıştı. Dün gece yaşanan kısa süreli olayın ardından bugün yine karıştı. Öğrenciler Bugünde OTDU'da bazı öğrencilerin içeriye alınmamasını protesto etmek için bir araya geldi.

Harran Üniversitesi yine karıştı
Şanlıurfa Harran Üniversitesi'nde, sokağa çıkma yasaklarını protesto edenler ile karşıt görüşlü öğrenciler birbirlerine taş ve soplarla saldırınca çıkan olaylara polis biber gazıyla müdahale etti.

Öğleden sonra Osmanbey Kampusu içerisinde toplanan bir grup öğrenci, bazı ilçelerde devam eden sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek için basın açıklaması yapmak istedi. İddiaya göre, bu sırada karşıt görüşlü bir başka öğrenci grubu, açıklama yapmak isteyen gruba tepki gösterdi. Bunun üzerine tartışan öğrenciler birbirine taş ve sopalarla saldırdı. 

İhbar üzerine zırhlı araçlarla kampusa giden polis, öğrencilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Bu sırada bazı öğrenciler, kendilerine müdahale eden polise de taş attı. Üniversitede gerginlik devam ederken, polis kampus içerisinde önlemlerini artırdı.
Bugün öğle saatlerinde yaşanan olay yaklaşık 1 saat devam etti. Yaşanan olayda polis ekipleri 15 öğrenciyi gözaltına aldı.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
KaraUzman
KaraUzman - 4 yıl Önce

Kürtlerin hepsini aynı kefeye koymak mümkün değil...lakin bunların "AHMAK" kesimi varki....taş kafa...laf anlamaz ve laf dinlemez...Birileri boyunlarına tasma bağlamış...Hücum deyince...dişlerini gösterip havlarlar...ısırırlar...poh yoluna geberip giderler....Öğrencisin yavrum...önce okulunu bitirmeyi düşün.....Sizin siyasi köleleriniz hangi şartlar...siz hangi şartlarda yaşıyorsunuz..Hiç gözlediniz mi

ceylan
ceylan - 4 yıl Önce

OTDÜ

SIRADAKİ HABER