Gizlice Karısının Böbreğini Sattı

Hindistan'da bir adam, kendisine vaat edilen 'başlık parasının' ödenmemesi gerekçesiyle karısının böbreğini gizlice sattı

Gizlice Karısının Böbreğini Sattı

Hindistan Times Gazetesi'nin haberine göre, Batı Bengal eyaletinde yaşayan Rita Sarkar isimli kadın, kocası tarafından böbreğinin gizlice satıldığı iddiasıyla polise suç duyurusunda bulundu.

12 yıl önce evlenen Rita Sarkar'ın ailesi, kızlarının kocası Biswajit Sarkar'a 3 bin dolar 'başlık parası' ödemeyi kabul etti ancak Rita’nın ailesi maddi imkânsızlıklardan dolayı damatlarına söz verdikleri 'başlık parasını' ödeyemedi.

Rita, 2 yıl önce yaşadığı mide ağrısı şikayetinin ardından tedavi  amacıyla kocası ve kayınbiraderi tarafından Kolkata şehrinde özel bir kliniğe  götürüldü.

AĞRILARI ARTTI ANCAK KADINI HASTANEYE GÖTÜRMEDİ

Hastane yetkilileri, apandisti alındıktan sonra midesindeki ağrının dineceğini belirterek kadını ameliyata aldı. Ameliyatın ardından mide ağrıları daha da artan kadın, eşine kendisini yeniden hastaneye götürmesi için yalvardı.

DOKTOR SAĞ BÖBREĞİNİN OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Koca Sarkar, ısrarlarına rağmen karısını hastaneye götürmedi ve ameliyatından hiç kimseye bahsetmemesi için baskı uyguladı. Kocasından habersiz akrabalarının yardımıyla 3 ay önce hastaneye giden kadına doktorlar sağ böbreğinin olmadığı söyledi.

Bunun üzerine büyük şaşkınlık yaşayan Rita, "O zaman kocamın neden ameliyat hakkında sessiz kalmam için bana baskı yaptığını anladım. Ailem başlık parasını ödeyemediği için böbreğimi sattı." diye konuştu.

Rita, ailesinin 3 bin dolarlık 'başlık parasını' ödeyememesi nedeniyle böbreğinin habersizce kocası tarafından satıldığını düşünerek polise başvurdu.

İŞ ADAMINA SATTIKLARINI İTİRAF ETTİLER

Karısının böbreğini gizlice sattığı iddiasıyla Sarkar ve kardeşi gözaltına alındı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, koca Sarkar ve kardeşi, Rita  Sarkar'ın böbreğini bir iş adamına sattıklarını itiraf etti. Olaydan dolayı ameliyatın yapıldığı hastane ile ilgili de işlem yapılacağı belirtildi.

Hindistan geleneklerine göre, kızın ailesi damada belirli bir başlık parası ödüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER