Fetö'ye Yakın Gazetecilerin Basın Kartları İptal Edildi

Darbe girişiminden sonra, Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Fetullahçı Terör Örgütü'ne yakın çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışan 34 kişinin basın kartı iptal edildi.

Fetö'ye Yakın Gazetecilerin Basın Kartları İptal Edildi

Darbe girişiminden sonra, Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Fetullahçı Terör Örgütü'ne yakın çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışan 34 kişinin basın kartı iptal edildi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra devlet kurumlarından peş peşe gelen açığa alma haberlerinden sonra bir haberde Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden geldi. Fetullahçı Terör Örgütü'ne yakın çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışan 34 kişinin basın kartı iptal edildi.

SARI BASIN KARTLARI İNCELEMEYE ALINDI

Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından basın kartlarını incelemeye aldı.

34 KİŞİNİN KARTI İPTAL EDİLDİ

Bu kapsamda, Meydan Gazetesi'nden 14, Samanyolu TV'den 2, Irmak TV'den 3, Can Erzincan Televizyonu'ndan 8, Samanyolu Haber Televizyonu'ndan 2, Radyo Mehtap'dan 1, Taraf Gazetesi ve Nokta Dergisi'nden 4 olmak üzere toplam 34 kişinin basın kartı "milli güvenliğe tehdit oluşturdukları" gerekçesiyle iptal edildi.

SÜREKLİ BASIN KARTI OLANLARA İNCELEME

Basın kartı iptal edilenler ağırlıklı olarak yazı işleri müdürü, editör ve yöneticilerden oluşuyor. Terör örgütüne yakınlığı düşünülen sürekli basın kartı sahipleri ile ilgili de bir çalışmanın yapıldığı öğrenildi.

BYEGM Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Okutan, işlemle ilgili, "Terör örgütünü yayınlarla desteklemek basın faaliyeti kapsamında değerlendirilemez. Yaptığımız bu işlem asla basın özgürlüğünü kısıtlamak olarak anlaşılmamalı." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 23:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozcan
Ozcan - 3 yıl Önce

Bunlarin tc kimlik kartlarinida iptal edip uzaya firlatsalar ya. Hain feto iblis feto ve yandaslari. Kahhar ismiyle kahrolsunlar insaAllah

SIRADAKİ HABER