Eski ÖSYM Başkanı Gözaltına Alındı!

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in de aralarında bulunduğu 34 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Eski ÖSYM Başkanı Gözaltına Alındı!

Ankara'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ÖSYM Başkanlığı'ndaki yapılanması soruşturmasında, aralarında ÖSYM eski Başkanı Ali Demir'in de bulunduğu, 6'sı hala kurumda aktif görevde 34 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şu ana kadar Demir ile birlikte 20 kişi gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ÖSYM Başkanlığındaki yapılanması ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 34 kişi hakkında gözaltı karar verildi. 6'sı hala aktif görevde olan şüphelilerin yakalanması için 7 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri tarafından, Ankara'nın yanında İstanbul, Adana, Eskişehir, İzmir, Nevşehir ve Trabzon'da yürütülen operasyonlarda, aralarında ÖSYM eski Başkanı Ali Demir'in de bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

ALİ DEMİR KİMDİR?

Ali Demir 1959 senesinde Konya'da doğdu.

1982 senesinde İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi ve aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı. Sonrasında İngiltere'deki Loughborough Teknoloji Üniversitesi'nde doktorasını yaptı.İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yaptı. İTÜ'de Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyesidir. Tekstil alanında birçok projede danışmanlık yapmıştır. TÜBİTAK'ta birçok proje yürütmüştür.

Evli ve iki çocuk babası olan Ali Demir, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

MYNET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER