Enkaz altından 7 saat sonra çıkarıldı

Şanlıurfa'da yaşanan göçük sonrasında enkaz altında kalarak yaşamını yitiren Mehmet Almas'ın cansız bedeni 7 saat sonra çıkartıldı.

Şanlıurfa'da yaşanan göçük sonrasında enkaz altında kalarak yaşamını yitiren Mehmet Almas'ın cansız bedeni  7 saat sonra çıkartıldı.
Olay, sabah saatlerinde Bahçelievler Mahallesi'nde meydana geldi. Eski bir yapı olan 6 katlı binayı 5 işçi balyozla yıkmaya başladı. İşçilerin çalıştığı 3'üncü kattaki kolonların yıkımı sırasında bina birden çöktü. Üzerlerine duvar ve kolonların çökmesiyle bir işçi hafif yaralanıp kendi imkanlarıyla kurtulurken, 26 yaşındaki Mehmet Almaz, isimli işçi göçük altında kaldı. 6 katlı binanın yıkımı sırasında meydana gelen çökme sonucu göçük altında kalan işçi 26 yaşındaki Mehmet Almas'ın cesedi bulundu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibi Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır'dan gelen 30 kişilik AFAD ve UMKE ekipleri, eğitimli köpekle yaptıkları aramada, enkaz altında kalan işçiyi 7 saat süren bir çalışmanın ardından beton yığınlarının altından çıkardı. İşçinin ölüm haberini alan hamile eşi ve çalışma arkadaşları gözyaşlarına boğulurken, ceset otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER