Dolandırıcılar Polis Tarafından Yakalandı

Adıyaman’da kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak bir kişiyi dolandıran şahıslar polis tarafından yakalandı.

Dolandırıcılar Polis Tarafından Yakalandı

Adıyaman'da kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak bir kişiyi dolandıran şahıslar polis tarafından yakalandı.

Adıyaman'da H.S.N. adlı şahıs AdıyamanEmniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne giderek, kendisini polis ve savcı olarak tanıtan şahısların parça parça kendisinden para istedikleri ve bu paraları Yeni Pınar Cami arkasına getirmesini istemeleri suretiyle 30 bin 500 TL parasının dolandırıldığı yönünde şikayette bulundu.

Konuyla ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlileri yaptığı çalışmalar ve elde edilen güvenlik kamera görüntülerinde, olayı gerçekleştiren şüphelilerin 2 şahıs olduğunu tespit etti. Parayı alan şüpheli şahsın İ.G. isimli şahsın olduğu ve şahsın benzeri dolandırıcılık suçlarından kaydı olduğu tespit edildi. Diğer şüphelinin de M.K. isimli şahıs olduğu ve bu şahsın da benzer dolandırıcılık suçlarından kaydı olduğu tespit edildi. Şüphelilerin kullandıkları araç tespit edilerek çevre illerle koordineli çalışma ile İ.G. ve M.K. isimli şahıslar kullandıkları araçla birlikte Şanlıurfa'da yakalandı.

Şanlıurfa'dan Adıyaman'a getirilen şüpheli şahıslar çıkarıldıkları adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER