Çocukların sağlığı tehlike altında!

Şanlıurfa'nın hemen hemen bir çok mahallesinde ruhsatsız ve ne satıldığı bilinmeyen gıdalar denetimsizlik nedeniyle çocukların sağlığını adeta tehdit ediyor.

Çocukların sağlığı tehlike altında!

 Kent genelinde özellikle Eyyübiye bölgesinde bazı mahalle aralarında bulunan sözde iş yerleri ne ruhsat nede gıda satım izni bulunmadan ticaret yapıyor, zabıtalar ise bunları görmeyip sadece göstermelik denetim yapması öğrenci velilerinin tepkisine neden olmaya başladı. Kentin bir mahallesinde bulunan iş yeri görenleri hayrete düşürürken yetkililerin ise göz yumması dikkat çekti. Bir odasını yıkan ve dükkân yapan ev sahibi ruhsatı dahi olmadan çocukları adeta ölüme sürüklüyor. Ne satıldığı ve ne kadar sağlıklı olduğu belirlenmeyen söz de Bakkal’da çocuklar alış veriş ederek zehirlenmeye davetiye çıkarıyor. Ümit ediyoruz en kısa sürede başta Zabıta ekipleri olmak üzere Tarım İl Müdürlüğü, bu gibi iş yerlerin denetimini yaparak çocukların sağlığını koruma altına alır.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Ne istiyorsunuz adamdan üç kuruş birşey kazanıyordur belki bu şekilde haber yaparak hedef göstermek doğru değil. ayrıca bu ürünler üretim yerlerinden çıkmadan önce kontrol edilmeli bakkallara geldikten sonra değil.

SIRADAKİ HABER