Buda 1 TL'lik bez izdihamı

Şanlıurfa'da bir iş yeri yaptığı kampanyada 10 tane çocuk bezini 1 TL'ye verdi.Haberi duyan mahalle sakinleri ve anneler iş yerine akın ederek 1 TL'lik bezden alabilmek için birbirini ezdi.

Umut DELİ

Şanlıurfa'da bir iş yeri yaptığı kampanyada 10 tane çocuk bezini 1 TL'ye verdi. Haberi duyan mahalle sakinleri ve anneler iş yerine akın ederek 1 TL'lik bezden alabilmek için birbirini ezdi.

KAMPANYAYI DUYAN AKIN ETTİ, BİR BİRİNİ EZDİ

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bir iş yeri hem reklam hem de defolu çocuk bezlerini satmak için kampanya düzenledi. Kampanyada 10 tane çocuk bezi 1 TL olunca izdihamı da beraberinde getirdi. Maddi durumu iyi olmayan ailelere destek ve reklam amaçlı yapılan bu kampanya tamda istediği rekabeti bulunca mahalle sakinleri bir birine duyurarak yardımın daha fazla kişiye ulaşılması sağlandı.

“AMAÇ HEM REKLAM HEM DE YARDIM”

Amaçlarının yardım ve reklam olduğunu ifade eden iş yeri müdürü Serdar Marhan: “ Bizim haftada bir gün kampanyamız var, durumu olmayan ailelere genelde yardım ediyoruz. Diğer günlerde de kadınlara destek amaçlı buradan aldıklarını götürüp satıyorlar. Bu şekilde vatandaşa yardım ediyoruz hem de reklam yapmış oluyoruz. Her hafta Çarşamba günleri kampanyamız, şuandaki kalabalık daha az genelde daha çok kalabalık oluyor. Şimdi buradaki kadınlar defolu bezleri seçiyorlar, alan ya çocuğu8na kullanıyor, ya satıyorlar bir şekilde faydalanıyorlar. En kötü ihtimal ise sobada yakıp ısınıyorlar yani her şekilde bundan faydalanıyorlar. Bugün 10 tanesini 1 TL’ye veriyoruz normal günde 3 tanesi 1 TL bugün kampanya var diye 10 tanesi 1 TL. Ayrıca, bunu alıp köylere kadar götürüp satanlar da var, kendi evinde mahallesinde satan var. Dediğim gibi hem vatandaşa yardım ediyoruz hem de firmamızın reklamını yapmış oluyoruz.” Dedi.

“SATIP, MADDİ KAZANÇ ELDE EDİYORUZ”

Kampanyadan yararlanan ve sabahın erken saatlerinde gelen kadınlar ise: “ Burada çocuk bezi satıyorlar genelde defolu ama işimizi görüyoruz. Marketten almaya kalksak daha 30 tanesi 25 TL, ama burada 10 tanesi 1 TL. Bazen çok alıp bakkallara satıyoruz hem kendimiz kazanıyoruz, hem burası kazanıyor hem de sattığımız bakkallar kazanıyor. Allah iş yerinden razı olsun böylelikle herkes faydalanmış oluyor” diye konuştular.

 

 

  

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER