Belediye Başkanı Hakkında Soruşturma!

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Belediye Başkanı Hakkında Soruşturma!

Çataklı, CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın başkanlık yaptığı süreçte Suriyelilere yardım yapmayacaklarına ilişkin açıklamasıyla ilgili "40 civarında STK nefret ve toplumda kargaşaya yol açtığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Biz de bu suç duyuruları üzerine mülkiye müfettişleri görevlendirdik. Bu soruşturma sonucunda gereken neyse onu yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bolu'nun nüfusunun yaklaşık 310 bin olduğunu bildiren Çataklı, ilde geçici koruma altında 2 bin 300 civarında Suriyeli'nin yaşadığını ve sadece bir iş yerinin Suriye uyruklu Türk vatandaşı tarafından işletildiğini söyledi.

Çataklı, soruşturma sonucunda Bolu Belediyesi'nin Suriyelilere ne kadar yardım yaptığını kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
YAZIIIK
YAZIIIK - 3 ay Önce

YAAA İŞİNİZE GELMEYEN BİŞEY OLDUMU HEMEN SORUŞTURMA.PEKİ YA YILLARDIR GEREK VEKİLLER GEREK BAKANLAR,GEREKSE BELEDİYE BAŞKANLARI SIRF HÜKÜMET PARTİLİ DİYE ONLAR HAKKINDA NEDEN HİÇ BİR İŞLEM YAPILMIYOR .AYIP AYIP ADİL OLUN SÖZDE DEĞİL ÖZDE İSLAMI YAŞAYIN

SIRADAKİ HABER