Bayram Geliyor, Bakkalda Satılan Patlayıcılara Dikkat!

Şanlıurfa'da her yıl bayram öncesi yetkililerin ve uzmanların uyarılarına rağmen çok sayıda bakkal patlayıcı satışına devam ediyor.

Bayram Geliyor, Bakkalda Satılan Patlayıcılara Dikkat!
Kentte Bayramlarda çocukların bakkallardan alarak kullandığı maytap ve çatapat türü maddeler ciddi yaralanmalara ve ölümlere sebebiyet verebiliyor.Ailelere uyarıda bulunan uzmanlar, çocukların bu tür zararlı maddelerden uzak tutulması gerektiğini belirtiyor. Uzmanların tüm uyarılarına rağmen maytap ve çatapat türü patlayıcılar çocuklara rahatlıkla satılıyor. Çocuk ölümlerine ve organ kayıplarına neden olan çatapatın yenmesi durumunda karaciğer, böbrekler, beyin ve kalpte büyük tahribatlar oluşuyor. Ciddi sakatlıklara yol açan bir silah olduğu değerlendirilen maytap ise körlüğe, elde ve parmaklarda doku kaybına sebebiyet verebiliyor.
Çocukların daha çok bayramlarda maytap türü patlayıcılara ilgi gösterdiğine işaret eden Vatandaşlar, "Roket", "Torpil", "Maytap" gibi son derece tehlikeli patlayıcıların iş yerlerinde denetlenmesini, satışlarının yasaklanmasını istiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER