Bakan Çelik, kan davalı aileleri barıştırdı

Şanlıurfa'da arazi meselesi yüzünden çıkan tartışmada bir kişinin ölümüyle sonuçlanan Çelik ve Çınar ailelerin arasındaki husumet Gıda Tarım ve hayvancılık bakanı Faruk Çelik'in girişimiyle barışla sonuçlandı.

Bakan Çelik, kan davalı aileleri barıştırdı

Olay 27 Kasım 2016 yılında Suruç ilçesi Zeyrek Mahallesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, daha önce aralarında husumet bulunan Çelik ve Çınar aileleri arazi meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada Abdullah Çelik hayatını kaybetmişti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bir kişinin ölümüyle Çelik ve Çınar aileleri arasında yaklaşık 6 ay önce çıkan ve 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavganın ardından, Ak parti milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın girişimiyle tarafları barıştırarak kan davasını sonlandırdı.

Suruç ilçesinde barış yemeğine Bakan Çelik’le birlikte Şanlıurfa Valisi Azim Göngür Tuna, AK Parti başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ak parti milletvekili İbrahim Halil Yıldız kanaat önderleri ve her iki aile mensupları katıldı.

Bakan Faruk Çelik, "Bölgemizde çok acılar var, savaşlar var. Ülkemizde çok acılar var, yetmedi birde köylerimizde mahallelerimizde acılar var. Zeyrek Mahallesindeki acıyı ortadan kaldırmak, dindirmek, ortadan kaldırmak, bir daha bu ve benzer hadiselerin gerçekleşmemesi için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle barışta emeği geçen Mehmet Çınar ve Şükrü Çelik kardeşimizden Allah bin kere razı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından iki tarafın büyükleri bir birine sarıldı, barış duasını okudu ardından verilen yemekler son buldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hepsi tefeci
Hepsi tefeci - 2 yıl Önce

hepsi tefeci bu aileler

SIRADAKİ HABER