Atatürk Havalimanı Patlama Anı

Atatürk Havalimanı'nda 2 ayrı noktada terör saldırısı düzenlendi. Adalet Bakanı Bozdağ: İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz var

ATATÜRK Havalimanı dış hatlar terminalinde patlama yaşandı. Patlamada yaralananlar ambulansla Bakırköy Devlet Hastanesi'ne götürülüyor. Terör saldırılarının yaşandığı noktada ambulanslar bekletiliyor. Görüntülerde 1 den fazla cansız bedenin olduğu görülüyor. 

İlk terör saldırısından çok kısa süre sonra kaydedilen görüntülerde yaralandıkları için ya da şok geçirdikleri için yerde yatanlar görülüyor. Çevredekilerin yardım için bu kişilerin yanına koştuğu sırada bir patlama sesi daha duyuluyor. Atatürk Havalimanı'ndaki birden fazla terör saldırının en kritik görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Adalet Bakanı Bozdağ: İlk belirlemelere göre 10 şehidimiz var

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Atatürk Havalimanında saldırılarla ilgili açıklama yaptı. Bozdağ saldırıda ilk belirlemelere göre 10 kişinin hayatını kaybettiğini ve 20 yakın da yaralı olduğunu ifade etti.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis Genel Kurulu'nda İstanbul'daki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Saldırıda ilk bilgilere göre 10 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Bozdağ şunları söyledi: Bu menfur terör saldırısını gerçekleştirenleri gerçekleştirme talimatı verenleri hepiniz gibi nefretle lanetliyorum. İçişleri Bakanlığı'ndan aldığım bilgilere göre tabi bu bilgiler daha sıcak bilgiler gelişmeler takip ediliyor. Benim vereceğim bilgiler ilk etapta ulaştığım bilgilerdir. Bu bilgiler de zaman içerisinde farklılaşmalar olabilecektir. Bana verilen bilgiye göre Atatürk Havalimanı Dış Hatlar girişinde bir terörist önce keleşle etrafı tarayıp, sonra kendisini patlatmıştır ve ilk belirlemelere göre 10 civarında şehidimiz var 20 civarın da da yaralı olduğu söylenmektedir"

GÖRGÜ TANIĞI SALDIRI ANINI ANLATTI

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının görgü tanığı bir yaşadıklarını anlattı. Görgü tanığı şiddetli bir patlama sesinin duyulduğunu ve silah sesleri duyduğunu anlattı.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER