Akçakale Yolunda Başıboş Hayvanlar Tehlike Saçıyor

Şanlıurfa- Akçakale arasındaki karayolunda başıboş dolaşan büyükbaş hayvanlar, sürücülerin korkulu rüyası haline geldi. Sahipleri tarafından otlamaları için yol kenarındaki çayırlıklara salınan büyükbaş hayvanlar, karayolunda tehlike saçıyor. Oldukça işlek olan yola aniden çıkan hayvanlar zaman zaman kazalara da neden oluyor.

Akçakale Yolunda Başıboş Hayvanlar Tehlike Saçıyor

Şanlıurfa-Akçakale karayolunda çıkan başıboş inekler yolda geçen araçların önüne çıkarak çoğu zaman kazalara davetiye çıkardı. Araçların önlerine çıkan hayvanı fark eden sürücüler ineğe çarpmamak için zaman zaman araçlarıyla manevra yaparken bazı sürücüler ise araçlarından inerek hayvanı araçlarının önünden çekip yollarına devam etti. Akçakale ve Harran kullandığı işlek yolu zaman zaman hayvanlar yüzünden ölümlü kazalarda meydana geldiği belirtildi.Araçların önüne çıkan inekler bir süre sonra Uğurlu mahallesinde aralara girerek gözlerden kayboldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 9 ay Önce

Bunu devlet çözemez. Hırsızlar çözer. Birkaç hayvan çalınsa artık böyle saldım çayıra mevlam kayıra düşüncesi ortadan kalkar.

SIRADAKİ HABER