150 Bin lira dolandıran şüpheli tutuklandı

Kayseri'de telefonda polis olduğunu ve operasyon yaptıklarını söyleyerek, genç bir kızı 150 bin lira dolandırdığı ileri sürülen 49 yaşındaki H.H.Ö. tutuklandı.

150 Bin lira dolandıran şüpheli tutuklandı
 Melikgazi İlçesi Esenyurt Mahallesi'nde oturan 19 yaşındaki E.B.'yi ev telefonundan arayan H.H.Ö., iddiaya göre "Operasyon yapıyoruz, baban ve kardeşin elimizde. Evdeki altınları ve paraları, otobüs terminaline getir" dedi. Kendisini arayan kişinin bu sözlerine inanan E.B., evde çelik kasada bulunan altınları ve paraları bir çantaya koyarak Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gitti. Orada bekleyen H.H.Ö.'ye çantayı teslim eden E.B., sonradan dolandırıldığını fark etti ve polise başvurdu.

 Yaklaşık 150 bin liralık dolandırıcılık olayını aydınlatmak için çalışma başlatan Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışmada şüphelinin Şanlıurfa'ya gittiğini belirledi. Polis, H.H.Ö.'yü kısa sürede yakaladı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu tamamlanan şüpheli H.H.Ö., Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünün ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER