Turistlerin Gözünde 3 Şehir

Şanlıurfa’nın Turistik bakımdan oldukça fazla alanı olması Gaziantep’e imkan sunuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ücretsiz bir şekilde turistleri Şanlıurfa’yı gezdirerek Gaziantep’te konaklatıyor.

Turistlerin Gözünde 3 Şehir

Antalya, Mersin, Adana gibi Akdeniz illerinde turizm acenteleri tarih turizmi için oldukça ilgi görüyor. Başta Şanlıurfa olmak üzere, Gaziantep, Mardin ve Diyarbakır en fazla tercih edilen şehirlerarasında gösteriliyor.

Turistler ise son zamanlarda yaşanan terör olayları ve Suriye sınır hareketliliği nedeniyle bölge turizminden uzak duruyor. Yaşanan bu olaylar bölge şehirlerinin turizmini olumsuz etkilerken turizm acenteleri turist bulma konusunda zorluk çekiyor.

Turistler Gaziantep sınırında yaşanan Suriye olayları nedeniyle bölgeye gitmekten çekiniyor. Gaziantep 2 sene öncenin Şanlıurfasını yaşıyor.

Mardin ise yaşanan terör olaylarından olumsuz etkilendi. Turistler Gaziantep’e Suriye olayları, Mardin’e ise terör olayları nedeniyle gitmekten kaçınıyor. Acente sahipleri doğu ve güneydoğu bölgesinde turistleri tek ikna ettikleri şehrin ise Şanlıurfa olduğunu ifade ediyor. 

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER