ARAÇ KULLANANLARA DİKKAT!

Sevgili okuyucularım, size bugünkü köşe yazımda araç kullananlara bir uyarıda bulunacağım.

Malumunuz kış aylarının içerisindeyiz havalar soğuk diğer illere göre yine havalar sıcak, yani Erzurum ile Şanlıurfa’yı hava konusunda kıyasladığımız zaman tabi ki hiç bir şey bilmesek bile Erzurum’un daha soğuk olduğunu biliriz. Kış ayı içerisine 2 aydır girmiş durumdayız, tabi kış ayından önce sonbahar mevsimini yaşadık sonbahar mevsimi de bu yıl kış ayında farklı geçmedi. Ama yağmur, kar rahmettir yağsın.

Kış mevsimi geldi dedik, kış mevsiminden önce sonbahar mevsimini yaşadık sonbahar mevsimi kış ayı gibi geçtiğini bile dedik. Kış mevsiminin 2. Ayın içerisinde olmamıza rağmen yağmur, kar yağışları, tipi, don hepsi bir anda geldi. Kimi vatandaşlar tüm uyarılara rağmen tedbirleri almazken, çoğu araç sahipleri de ani gelen kar, yağmur yağışları ve dona hazırlıksız yakalandılar.

Bende bugünkü köşe yazımda ani gelen kar, yağmur ve donmalara karşı tedbirlerini almalarını istiyorum. Şanlıurfa’da don yok kar yok demeyin yağabilir bu nedenle her an kar yağabilir, her an soğuk hava ile don gelebilir diye hazırlıklı olalım. Kış lastiklerini, araçlarınızın kış bakımını yapmayı da ihmal etmeyin, araç kullanırken de dikkatli ve yavaş sürmeye çalışın. Ölüm olmayacak, yaralı olmayacak, maddi hasarlı kazalar olmayacağı bir yıl dilerim kendinize çok iyi bak bir dahaki köşe yazında görüşmek üzere.

YORUM EKLE