Şanlıurfa’dan Tel Abyad’a Yardım Eli

İHH İnsanı Yardım Vakfı Şanlıurfa temsilciliği, Türk askeri tarafından teröristlerden Tel Abyad’a yardım götürerek Suriyeli ailelerin yanında oldular.

Türk askeri ve Suriye Milli Ordusu askerleri tarafından PKK/YPG terör örgütünden arındırılan yerlerde yaşayan vatandaşlar tekrardan köylerine döndüler. Bıraktıkları gibi olmayan yerlerde zor şartlar altında yaşayan ailelere İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) yardım eli uzattı.

İHH Şanlıurfa temsilciliği, Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Tel Abyad'da sivillere ekmek, gıda kolisi ve battaniye yardımını ulaştırdı. Araçlara yüklenen gıda kolileri, battaniyeler ve ekmekler sivil halka dağıtılarak bir nebzede olsa eksiklikleri tamamlandı. İHH gönüllüleri, ekmek sıkıntısı yaşanmaması için Tel Abyad’da bulunan fırınlara da 50 çuval unda götürdü.

Fırat Nehri'nin doğusundaki Tel Abyad ilçe merkezinde sivillere yardım götürdüklerini söyleyen İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atilla ; "bölge halkına ilk etapta 3 bin ekmek, içerisinde nohut, pirinç, bulgur, yağ, mercimek, salça ve tuz gibi malzemelerin bulunduğu 100 gıda kolisi, 500 battaniye ve çocuklara oyuncaklar ile çeşitli hediyeler ulaştırdık" dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER