Mahalle mi, çöp merkezi mi ?

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Ohali mahallesinde biriken çöp yığınları tehlike saçıyor. Toplanmayan çöpler, sokak hayvanları tarafından etrafa dağıtılıyor. Çöp içinde çocuklar hastalık tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

Mahalle mi, çöp merkezi mi ?

Ohali Köyü Büyükşehir yasasıyla Akçakale ilçesine bağlandı. Mahallenin çöpleri yerleşim yerlerin olduğu alana atılıyor. Toplanmayan çöpler, sokak hayvanları tarafından etrafa dağıtılıyor. Çocuklar hastalık tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Havaların ısınması ile çöplerden gelen pis koku vatandaşın tepkisine neden olurken vatandaşlar mahallelerine çöp konteynırının yerleştirilmesini istiyor.

Çocukların sağlıksız bir ortamda oyun oynamak zorunda kaldığını söyleyen aileler, hem çevreye çöp atanlara hem yerleşim alanında  gerekli temizlik ve çalışmayı yapmayan yetkililere tepki gösteriyor.

Büyükşehir yasasıyla mahalle statüsüne giren Ohali normal şartlarda haftanın bir günü toplatılması gereken çöplerin toplanmadığını ve çöp kokularının evlerinin içlerine kadar girdiğini belirten Vatandaşlar, “Evlerimizde bu kokudan duramıyoruz. Bu çöplerin hemen alınması lazım. Çocuklarımız için çok büyük tehlike oluşturuyor. Kapılarımızı, pencerelerimizi açamıyoruz. Çöp konteynırların mahalleye yerleştirilmesini istiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER