Ayhan “evet” sözü aldı

Anayasa değişikliği paketi ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin oylanacağı 16 Nisandaki referanduma yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Ekinyazı Mahallesi sakinlerinden “evet” sözü aldı.

Ayhan “evet” sözü aldı

Belediye meclis üyeleri ile birlikte Ekinyazı Mahallesine ziyarette bulunan Başkan Ayhan, referandumda oylanacak anayasa değişikliği paketi ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Pakette yer alan 18 maddeyi ayrıntıları ile açıklayan Ayhan, mahalle sakinlerinin sorularını yanıtladı. Toplantı sonunda Ekinyazı Mahallesi sakinlerinden destek sözü alan Ayhan, “Ekinyazı kararını vermiş, inşallah burada sandıktan hep ‘evet’ çıkacak” dedi.

Referanduma artık 40 günden az bir süre kaldığını ifade eden Ayhan, “Akçakale’de çok şükür bir sıkıntı yok. Referandumda ilçemizde yüzde 95’lerin üzerinde bir oranla ‘evet’ bekliyoruz” diye konuştu.
Çalışmaların son ana kadar devam edeceğini belirten Ayhan, “16 Nisan’a kadar sürekli sahada, vatandaşlarımızın yanında olacağız. Referandum günü hiç kimse kafasında soru işaretiyle sandık başına gitmeyecek” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER