Akçakale’de Tehlikeli Eğitim

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı 600 nüfuslu Alıncık Köyü yetkiler tarafından unutuldu mu?

Akçakale ilçesine bağlı Alıncık Köyünde büyük bir problem haline gelen eğitim sorunu yetkililerin dikkatini çekememekte. Yalnızca seçim döneminde yetkililerin ziyaret ettiği köyde yaşayan vatandaşlar çocuklarını okula göndermeye korkuyor. Okulun ne durumda olduğunu Urfanatik Gazetesi sizler için bizzat inceledi. Akçakale’ye yalnızca 15 kilometre uzaklıkta olan Alıncık Köyü kaderine terk edilmiş durumda. Vatandaşların defalarca Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmesine rağmen çözüm bulunamadı. Köy sakinlerinin belirttiğine göre 5 yılı aşkındır dilekçe verilmesine rağmen bugüne kadar kimsenin köyü ziyaret etmediği. Milli Eğitim Müdürlüğüne gittiğimiz zaman okul için ihaleye verildi cümlesi kullanılıyor çelişkili cevaplar ile köyümüze geri dönüyoruz.

İbrahim Aykurt; “ Çocuklarımı okutmayacağım, okula gönderdiğimiz zaman korkuyoruz her an okul başlarına yıkılabilir bu şartlar altında siz çocuğunuzu okula gönderirmisiniz? Okula gitmesinler babaları gibi vinç operatörü olsunlar ama çocuklarımızın hayatı sönecek böyle giderse “ dedi.

Söz konusu okulun bir an önce yetkililer tarafından ziyaret edilmesi ve gerekli müdahalenin yapılması gerekiyor. Aksi taktirde küçük bir çocuğun kaza geçirmesi an meselesi olabilir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER