Akçakale'de şehitler için mevlit okutuldu

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde belediye çalışanları, terör saldırıları ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen güvenlik güçleri ve sivil vatandaşlar için mevlit okuttu.

Akçakale'de şehitler için mevlit okutuldu

Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın evinde, belediye çalışanlarınca organize edilen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra mevlithanlar tarafından Mevlid-i Şerif okundu. 15 Temmuz darbe girişimi, Fırat Kalkanı Operasyonu, İstanbul Beşiktaş ve Kayseri’deki terör saldırıları ile vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitlerin yad edildiği programda, duygu yüklü anlar yaşandı.
Mevlit programının ardından katılımcılar, hep birlikte ellerini semaya kaldırarak, şehit düşen asker, polis ve sivil vatandaşlar için dua etti.
Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, mevlit programında yaptığı konuşmada, şehitlere bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.
Türkiye’nin son dönemde yaşanan saldırılarda birçok evladını şehit verdiğini belirten Ayhan, “Bu olaylar hiçbir zaman Türk, Arap, Kürt veya Laz meselesi olarak düşünülmesin. Biz hepimiz kardeşiz. Türkü de Kürdü de Arabı da Lazı da Alevisi de Sünnisi de hepimiz kardeşiz. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi batarsa hepimiz batarız. Çocuklarımızın geleceği için ülkemize sahip çıkmalıyız” dedi.
Türkiye’nin etrafının dış güçler tarafından sarıldığını vurgulayan Ayhan, “Şu anda tek hedef İslamiyet’in kalesi Türkiye. Türkiye’yi yıkıp, Lozan’da olduğu gibi yeni haritalar çizerek, İslam coğrafyasını 100 yıl daha sömürmeyi düşünüyorlar. Ama Allah’a binlerce şükürler olsun bizim başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider var ki her türlü zorluğun, sıkıntının üstesinden gelebiliyoruz. Allah ona uzun ömürler versin” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER