Akçakale'de ibadethanelere yatırım arttırıldı

Akçakale Belediyesi Halkın dini ibadetlerini daha rahat bir ortamda icra edebilmeleri için önemli çalışmalar başlattı.

Akçakale Belediyesi merkez ve kırsal mahallelerdeki cami, taziye evi ve Kur’an kursları için yardımlarını artırdı.  Akçakale Belediyesi tarafından vatandaşın İbadetlerini ve taziyelerini rahat bir şekilde yerine getirmeleri için başlatılan çalışmalar, tüm halkın büyük takdirini aldı.
Akçakale belediyesi tarafından Fatih sultan Mehmet mahallesinde bulunan HZ. Eyüp Camii’nin tüm eksiklikleri gideriliyor. Bu Kapsamda Camii’nin yapımın dada büyük emekler veren Akçakale belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan Belediye Meclisinden alınan kararla Caminin yer tahsisini gerçekleştirmişti. Kaba inşaatın bitiminden sonrada Cami’yi gezen başkan Ayhan Cami’nin İhate duvarı, çevre düzenlemesi, Halı eksiği ve inşaat sonrası temizliğinin yapılması için birim müdürlerini harekete geçirdi.
Hz. Eyüp Cami Dernek Başkanı Ahmet Doğan yaptığı açıklamada; “ Hz. Eyüp Cami nin yapına başladığımız ilk günden beri başkanımız sürekli yanımızda tıkandığımz zorda kaldığımız tüm zamanlarda başkanımızdan her türlüğü desteği gördük. Ben mahallem ve cemaat adına kendisine teşekkür ediyorum.” Dedi.
Ardından sözü alan Rıza cami imamı Yusuf Şamar ise; “Mahallemizde bulunan rıza camisi artık ihtiyacı karşılayamıyordu. Sağ olsun belediye başkanımız bu arsayı bizlere tahsis eti ve yapımında da büyük emekler verdi. Hayır, severler ve başkanımızın desteğiyle camiyi bitirdik. Bu günde bizi ziyarete gelen başkanımıza eksikliklerimizi illettik kısa bir süre içeresinde de çözeceğinin sözünü aldık ben kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Allah başkanımızdan razı olsun.” Dedi.
Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ise; Sayın hocamın da dediği gibi rıza cami artık mahallelinin ihtiyacına cevap vermiyordu. Biz belediye olarak yer tahsisini yaptık. Projesini çizdik ve yapımında belediye olarak her türlü desteği verdik.  Hayır sever vatandaşlardan da destek gördük. Şimdi çevre düzenlemesi yapıyoruz, temizlik yapıyoruz, abdest alma yeri ve hocamızın içinde lojman yapıyoruz. Allah emeği bulanan herkesten razı olsun.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER