Akçakale'de 15 Temmuz Gecesi

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde 15 Temmuz Milli İrade Bayramında halkın ilgisi yüksekti.

Akçakale halkı Akçakale Belediyesi tarafından düzenlenen 5.Demokrasi Nöbetinde 15 Temmuzda şehit Olan Şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okundu, ardından müftülüğe ait ilahi grubu ve ardından yatsı namazı kılındı, dualar edildi. Akçakale Belediyesi etkinliklerine devam ederek nöbette Olan Akçakale halkına çiğköfte ikram etti. Sabah namazıda kılındıkdan sonra çorba dağıtımı yapıldı. Tüm etkinlikler bitince Akçakale halkı memnun bir şekilde evlerine gitti.
Başkan Ayhan, Milletin o karanlık gecede, kararlı duruşuyla destan yazdığını belirterek, "Bu ihaneti büyük bir destana dönüştüren kahramanlarımızı asla unutmayacağız" dedi.

 Bu gece tüm Türkiye’de meydanlarda toplanmamızın amacı sadece anma değildir. Gelecek nesillere şehit Ömer Halisdemir’leri, Erol Olçok’ları unutturmamak ve tüm dünyaya daha güçlü, daha kararlı ve tek vücut olduğumuzu göstermektir. Aziz milletimiz 15 Temmuz’un ne kadar önemli olduğunu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları doldurarak bir kez daha göstermiştir” dedi.


 Başkan Ayhan: " 15 Temmuz'ın 1. yılında 5 gecedir bizleri yalnız bırakmayan Akçakale halkına teşekkür ederim, Allah bizlere ömür verdikçe her yıl 15 Temmuz etkinlikleri Akçakale'de devam edecektir inşallah, dedi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER