15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yüzlerce kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla Suriye sınırına kadar yürüdü.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Akçakale Belediyesinde organize edilen program kapsamında ilçe girişindeki Bayraklı Kavşak'ta toplanan vatandaşlar, tekbir getirip, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda" sloganları attı.

Mehteran takımı eşiliğinde ellerindeki Türk bayraklarıyla Suriye sınırına kadar yürüyen vatandaşlar, daha sonra Süleyman Şah İlkokulu'nun bahçesine geldi. Burada dualar okundu, hain darbe girişimini lanetlendi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, yaptığı konuşmada, etkinliğe katılanlara teşekkür ederek, "İçimizdeki hainler inşallah temizleniyor, temizlenecek, bu ülke inşallah bir daha '15 Temmuz'u yaşamaz. Çünkü dış güçlerin bize yapmış olduğu oyunları hepimiz görüyoruz, ondan dolayı ben buradan tüm hemşehrilerime sesleniyorum aynı şekilde devletimizin yanında, bayrağımızın yanında dik durmalarını istiyorum." dedi.

Programa Akçakale Kaymakam Vekili Temel Ayca, gaziler, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER