AK PARTİNİN BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI BEYAZÜL

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da son günlerin en büyük gündem konusu 29 Mart yerel seçimleri ve aday gösterilecek isimler oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet  Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Şanlıurfa adaylığı konusunda daha önce İl Başkanlığı yapmış ve halk içinde sevilen, sempatik olarak bilinen güler yüzlü isim  Zeynel Abidin BEYAZGÜL ismini açıklamasının ardından gözler ilçe adaylarına çevrildi.

Her kesin merak ettiği konu ise ilçeler için belirlenecek isimlerde Beyazgül’ün etkinliği !…

Daha önce çok büyük sıkıntı görülmese de, büyük bir birliktelik ve dayanışma olduğu söylenemez. İlçe belediyelerinin etkinlik ve çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi görülmezken, Büyükşehir Belediyesinin etkinliklerinde ise ilçe başkanları görülmedi.

Çevre illerde yapılan etkinliklerde o illerin tüm başkan ve vekilleri bir arada olsa da ne talihsizliktir ki Şanlıurfa bu birlikteliği bir türlü sağlayamadı.

Tüm kesimler ile barışık olan Beyazgül’ün başkan seçilmesi ve ilçe belediye başkanları ile bundan böyle daha geniş ve kapsamlı birliktelikler sağlaması  hepimizin en büyük arzusu. Şanlıurfa Tarih ve inanç turizmi açısından çok önemli bir bölgede bulunduğundan bu tür birliktelikler şehrin kalkınmasına çok büyük etki edecektir.

Şanlıurfa’nın değerlerine sahip çıkabilmek için her kesin bir araya gelip tek ses olması gerekirken hiç bir belediye başkanı bir araya gelip değerlerimize sahip çıkma noktasında tek yürek olmayarak her geçen gün kentimiz değerlerine sahip çıkmaz oldu. Şanlıurfa halkı Beyazgül ile Şanlıurfa’nın tek yürek olabileceğini ve değerlerine diğer başkanları bir araya getirerek sahip çıkacağına inanıyor.

İl başkanlığı görevinden bu yana şehirdeki tüm olumlu ve olumsuz gelişmeleri yakinen takip eden Beyazgül’ün toparlayıcılık görevinin yanı sıra çok büyük projeler ile şehri çağ atlatması beklenmekte.

Taraflı tarafsız tüm kesimler tarafından benimsenen isim olan Beyazgül’ün adaylığı Şanlıurfaspor taraftarları arasında da büyük sevince neden oldu.Taraftarlar Beyazgül’ün başkan seçilmesi ile Şanlıurfasporun arzuladığı Şampiyonluğa kavuşacaklarını belirttiler.

  Kazanan Şanlıurfa olsun, Beyazgül Şanlıurfa’ya Hayırlı olsun…

YORUM EKLE