Afrin

Türkiye’nin Afrin operasyonunu “savaşa mı giriyoruz” şeklinde söylentiler oldu, günlerdir bu kararın aceleye gelip gelmediğini tartışanlar var.

Ama yapılan hareketlere davranışlara Türkiye sessiz kalmadı bize karşı yapılan eylemlere karşılık vermek zorunda kaldık. Zaten DEAŞ, PKK’nın derdi, Türkiye’yi kışkırtmak oyuna getirmek.

Ama Türkiye bu oyuna gelmedi sessiz kalmadı gereken karşılığı verdi ve şuan savaş içerisindeyiz bunlarda bunu istediler. İstediklerini yapamadılar Türkiye hemen hemen nerdeyse çoğu bölgeyi elde etti. Yani bizim kontrolümüz altına alındı.

 ÖSO ve Türk askeri birlik şekilde devam ediyor bu durum ABD ve Rusya’nın zoruna gidiyor. Amerika’nın askeri her zaman olduğu gibi her yerde ve her şekilde sahtekarlık kalleşlik yapıyor işi olmayan işlere ellerini uzatıyorlar.

ABD kalleş olduğu için PKK’lıların arkasında duruyor her türlü yardımı yapıyor. Yani ortada bir trajedi var. Rusya ve ABD’nin Afrin ile ilgili soğukkanlı yaklaşımlarıyla iyice göze batıyor. Türkiye hiçbir yaklaşımı aldırmıyor.

Türkiye bu operasyonun Afrin’le sınırlı kalmayacağını belirtti. ABD içinde bulunduğu, “maşa olarak terör örgütünü kullanması” zaten tartışmalı bir durum. Afrin’de Türkiye ile yüzleşmeye cesaret edemeyebilir, bu ayrı konu. Ama yine de atılacak her adımda, ABD ile açıktan ya da örtülü bir savaşa gireceğimiz varsayımıyla hareket edilmesi doğru olandır. Korkulu rüya görmektense uyanık yatmak daha doğrudur.

YORUM EKLE